Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
SWISSPEARL B7 BØLGEPLADE SORTBLÅ FK = FULDKANTET
Få projekttilbud
Ikke på lager til levering
Swisspearl B7 bølgeplade i sortblå er en klassisk tagløsning til let tag.
B7 er fremstillet i fibercement og giver et stærkt tag med en finish, der sikrer lang levetid.
Pladens harmoniske bølgeform og det farvetilpassede tilbehør skaber et roligt og diskret udtryk, der passer til både klassiske og moderne byggerier.
Den er særligt populær til parcel- og rækkehuse, fritidshuse og carporte. Fuldkantet og kræver ikke undertag.
Pladen kræver minimal vedligeholdelse og er specialudviklet til at modstå strenge vejrmæssige påvirkninger. Den bevarer sin stærke og flotte overflade i mange år, også i det omskiftelige danske klima.
B7 giver taget et udtryk, der minder om et tegltag, og det komplette tilbehørsprogram i matchende farver gør finishen ensartet.
Du kan vælge mellem fem klassiske farver: sortblå, antracit, rødbrun, mokka og teglrød.
Anvendes både til helårshuse og sommerhuse, hvor et roligt og diskret tagudtryk ønskes. Pladerne er hurtige og nemme at lægge op.
| Produkttype | Bølgeplade |
| Varenummer | 1617012 |
| Forbrug | 2,13 stk./m2 |
| Lægteafstand | 460 mm |
| Dækbredde | 1022 mm +/- 3 mm |
| Dimension | 6 x 1100 x 570 mm |
| Bredde | 1100 MM |
| Længde | 570 MM |
| Tykkelse | 6 MM |
| EAN 1 | 7045730800356 |
| Lev. Varenr. | 41200006 |
| Antal pr. palle | 200 |
| Bruttovægt (KG) | 8.21 |
| Farve | Sortblå |
| Kanttype | FK = Fuldkantet |
| Materiale | Fibercement |
| Serie | B7 |
| Overflade | Malet |
| Vægt pr. M2. | 17,90 |
| Kvantitetmål | STK |
| EPD type | Produkt |
| A1-A3 (indgår i LCA) | 10,157 |
| A1 (indgår i LCA) | 8,41 |
| A2 (indgår i LCA) | 0,137 |
| A3 (indgår i LCA) | 1,61 |
| Samlet Kg. Co2 eq. pr. salgsenhed | 11.6307786 |
| Fabrikantens navn | Swisspearl Danmark A/S |
| Fabrikantens adresse | Gasværksvej 24, 1, 9000 Aalborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.swisspearl.com/dk |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |