Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Sponge har fået sit navn efter svampe i skovbunden, hvor inspirationen til design, formsprog og udtryk også er hentet. Det simple design og de bløde former gør Sponge til en elegant serie, der passer ind i moderne hjem og udendørsarealer. Lampen fungerer som dekorativ hyggebelysning og som praktisk lyskilde ved små udendørsaktiviteter. Med det indbyggede batteri kan lampen placeres og flyttes efter behov, uden ledningsbegrænsning, og lysstyrken kan indstilles i tre niveauer for at skabe den ønskede stemning eller det rette arbejdslys. Batteriet har en holdbarhed på op til fem timer ved fuld kraft og giver længere driftstid ved lavere lysindstilling, så du får fleksibel brug til både kortere og længere aktiviteter. Opladning foregår nemt via det medfølgende USB-stik. Sponge To Go er fremstillet i hård plast og er holdbar overfor vind og vand, så den kan bruges på altanen, i haven, på skovture eller som flytbart lys i stuen. Den lette vægt gør den enkel at flytte fra bord til bord. Lampens enkle formsprog giver et roligt lysindtryk, som understøtter hyggelige øjeblikke. Materialet tåler vind og vand, så du kan lade den blive ude i kortere perioder uden problemer.
| Produkttype | Bordlampe |
| Varenummer | 2079699 |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Diameter (MM) | Ø225 mm |
| IP klasse | IP65 |
| Ledningslængde (CM) | 150 |
| Dæmpbar | Ja |
| Lyskildens levetid (timer) | 30000 timer |
| Spænding (V) | 5 V |
| Bredde | 22,5 CM |
| Længde | 22,5 CM |
| Højde | 27,7 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5701581497085 |
| Lev. Varenr. | 2018145003 |
| UN-Code | UN3481 |
| Bruttovægt (KG) | 0.95 |
| Farve | Hvid |
| Model | 20 |
| Watt | 4,8W |
| Fatning | LED-modul |
| Lumen | 300 lm |
| Materiale | Plast |
| Serie | Sponge |
| Energieffektivitet | A-G |
| Energiklasse | F |
| Kelvin | 2.700K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |