Bemærk at billeder/videoer kan afvige og være vist med tilbehør der ikke er inkluderet i prisen
Antal afsalgsenhed( 1,00 stk. )
På lager til levering
Leveringstid: 6-10 hverdage
På lager -
Bestil inden kl. 12.00 og afhent samme hverdag
Agena er en trådløs, soldrevet væglampe i et moderne og minimalistisk design. Den oplades af sollys i løbet af dagen og tænder automatisk, når den opfanger bevægelse. Det nedadvendte lys giver klar og målrettet belysning ved din hoveddør, indkørsel eller andre områder med meget trafik.
Lampens sorte plastkonstruktion gør den enkel i udtrykket og nem at montere uden ledninger. Det nedadvendte lys mindsker blænding og fokuserer lyset på dørtrin, trapper og gangarealer, så du får tryg og funktionel belysning.
Med en effekt på 5W leveres lampen inklusive lyskilde, og IP44-klassificeringen beskytter mod stænk fra regn og gør lampen egnet til udendørs brug. Nem installation uden ledninger betyder hurtig montering og fleksibel placering. Bevægelsessensoren aktiverer kun lyset ved bevægelse, hvilket giver både tryghed og reduceret energiforbrug sammenlignet med konstant tændt belysning.
| Produkttype | Solcelle væglampe |
| Varenummer | 2140656 |
| IP klasse | IP44 |
| Dæmpbar | Nej |
| Bredde | 0 CM |
| Længde | 22 CM |
| Højde | 9 CM |
| Inkl. lyskilde | Ja |
| EAN 1 | 5704924004964 |
| Lev. Varenr. | 2118221003 |
| UN-Code | UN3481 |
| Bruttovægt (KG) | 0.505 |
| Farve | Sort |
| Watt | 5W |
| Fatning | SOLAR-LED |
| Lumen | 400 lm |
| Materiale | Plast |
| Kelvin | 3000K |
| Kvantitetmål | STK |
| Fabrikantens navn | Nordlux A/S |
| Fabrikantens adresse | Østre Havnegade 34, 9000 Ålborg |
| Fabrikantens land | Danmark |
| Fabrikantens webadresse | www.nordlux.com/da-dk/om-os/kontakt-os/kontakt/ |
| Advarsler og sikkerhedsinfo | For advarsler og sikkerhedsoplysninger, se brugervejledning |